REDUKCJA CELLULITU I TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Fale akustyczne generowane przez urządzenie Storz Medical® to nowatorski sposób na redukcję cellulitu i otyłości miejscowej. Ta renomowana szwajcarska technologia znajduje zastosowania zarówno w medycynie estetyczniej, jak i fizjoterapii. Działanie fal akustycznych (Acustic Wave Therapy – AWT) skierowanych miejscowo w nadmiar tkanki tłuszczowej pobudza komórki skóry do intensywnej regeneracji. Głównym celem jest doprowadzenie do wzrostu przepuszczalności błony komórkowej oraz uwolnienia z wnętrza komórek wolnych kwasów tłuszczowych i glicerolu. Podczas leczenia falami akustycznymi wykorzystywane są naturalne mechanizmy naprawcze organizmu. Fale AWT wytwarzają mechaniczny bodziec, który ulega przekształceniu w aktywność chemiczno-biologiczną (tzw. mechanotransdukcję).

Zabiegi Storz Medical® są też skutecznym sposobem na poprawę jędrności skóry i modelowanie sylwetki. Fale akustyczne AWT wykorzystywane są również profilaktycznie w celu utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny dzięki czemu redukują drobne zmarszczki i blizny. Zwiększa się także metabolizm lipidów. Dzięki zabiegom Storz Medical® poprawia się również mikrokrążenie organizmu. Fale AWT stymulują także komórki macierzyste i czynniki wzrostu (m.in. w procesach neogenezy naczyń, kości i kolagenu), a także mają działanie przeciwzapalne i antybakteryjne.

cena zabiegu portfel

Cena

od 250zł
czas zabiegu zegar

Czas zabiegu

60 - 90 minut
cena zabiegu portfel

Liczba zabiegów

1 - 6
odstep czasowy między zabiegany klepsydra

Odstępy

1 tydz.
obszar

Obszary

Uda, Biodra, Pośladki, Brzuch, Ramiona, Twarz

Jak wygląda zabieg STORZ MEDICAL?

Przed rozpoczęciem zabiegu bezpośrednio na skórę aplikowany jest specjalny żel kontaktowy, który gwarantuje, że fale akustyczne w odpowiedni sposób trafia do tkanki tłuszczowej. W klinice L.A. Beauty wykorzystywana jest najnowocześniejsza technologia urządzenia DuoLight®, które generuje dwa rodzaje fali akustycznej – rozproszoną (Radial Shoc Wave Technology: R-SW) oraz zogniskowaną (Focused Shock Wave Technology: F-SW). Dzięki nim możliwe jest odpowiednie dostosowanie rodzaju i siły fali uderzeniowej do zastosowanej terapii leczniczej i w zależności od potrzeb dotarcie w płytsze lub głębsze warstwy skóry. Zabiegi Storz Medical® w klinice L.A. Beauty wykonywane są przy użyciu dedykowanych głowic – Radial i Focused. Ich ruch po skórze nie powoduje uczucia dyskomfortu, jest bezbolesny i nie występuje ryzyko przegrzania komórek. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Występujące niekiedy efekty uboczne w postaci miejscowego zaczerwienienia, obrzęków, krwiaków czy wrażenia obolałej tkanki ustępują najpóźniej po kilku dniach.

Ile trawa zabieg STORZ MEDICAL?

Zabiegi Storz Medical® trwają około 20-30 minut i można je wykonywać co 4 dni. Najlepsze efekty uzyskiwane są po serii 5-10 zabiegów, ale pierwsze sygnały poprawy można zaważyć już po 2-4 zabiegach. Optymalny efekt jest widoczny po kilku tygodniach od ostatniego zabiegu. Specjaliści z kliniki L.A. Beauty w Gdańsku udzielają bezpłatnych konsultacji i proponują dostosowane do potrzeb serie zabiegów i dedykowane pakiety.

Zalety zabiegu STORZ MEDICAL

 • Usuwanie cellulitu na różnych stadiach zaawansowania
 • Redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej i zmniejszenie obwodu ciała
 • Poprawa jędrności, elastyczności i wyglądu skóry
 • Niwelowanie blizn, obrzęków i zmarszczek
 • Usuwanie rozstępów i zrostów
 • Poprawa pracy układów komórkowego i limfatycznego
 • Inicjowanie procesu przebudowy kolagenu

Przeciwwskazania dla zabiegu STORZ MEDICAL

 • W rożnych stadiach chorób nowotworowych, chorób skóry, chorób zakaźnych i chorób kości (m.in. osteoporoza)
 • W przypadku zaburzeń krążenia krwi, zakrzepicy i żylaków, a także przyjmowania leków przeciwzakrzepowych (antykoagulantów)
 • W trakcie ciąży i karmienia piersią
 • Podczas występowania przepukliny w obrębie obszaru zabiegowego, a także po przebytym zabiegu endometriozy
 • W procesie leczenia kortykosteroidami
 • U osób posiadających rozrusznik serca czy też implanty, a także po niedawno przebytym zawale serca

Mechanizm działania zabiegu STORZ MEDICAL

Działanie fal akustycznych AWT powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swój rozmiar. W rezultacie błony komórkowe stają się bardziej przepuszczalne, co poprawia wymianę substancji między komórkami a otaczającym je środowiskiem. Efektem terapii falą uderzeniową jest znaczna poprawa gęstości skóry, odbudowa elastyczności tkanki łącznej oraz lepsze dotlenienie i ukrwienie tkanek. To przekłada się na widoczną i długotrwałą poprawę kondycji skóry. Zabiegi z wykorzystaniem fal akustycznych AWT mają zarówno działanie estetyczne (redukcja cellulitu, modelowanie sylwetki, spłycanie zmarszczek), jak i fizjoterapeutyczne (drenaż, likwidacja blizn i rozstępów, rozluźnienie mięśni i tkanki łącznej).

Cennik

Okolica 1 Zabieg Pakiet 5 Zabiegów Pakiet 10 Zabiegów
Uda przód lub tył 300 zł 1350 zł 2500 zł
Uda całe 500 zł 2250 zł 3050 zł
Pośladki 350 zł 1500 zł 2500 zł
Brzuch 350 zł 1500 zł 2500 zł
Brzuch + boki 400 zł 1700 zł 3259 zł
Plecy 300 zł 1350 zł 2500 zł
Ramiona 250 zł 1050 zł 1750 zł
Całe nogi 900 zł 3700 zł 5700 zł
Łydki 250 zł 1050 zł 1750 zł
Twarz 250 zł 1300 zł 2200 zł

* pakiety należy zużyć w przeciągu 6 m-cy od ich wykupienia