Lifting i niwelowanie tkanki tłuszczowej podczas 1 procedury

Na czym polega zabieg Endoliftingu?

Endolift to nowoczesna metoda, która umożliwia rewitalizowanie skóry oraz redukowanie tkanki tłuszczowej na obszarze twarzy i całego ciała. Wykorzystuje ona zaawansowany laser diodowy, który jest stosowany w medycynie od 2009 roku. Ten zabieg może przyczyniać się do restrukturyzacji włókien kolagenowych oraz zwiększenia napięcia skóry. Co istotne, endolift stymuluje produkcję kolagenu, co prowadzi do poprawiania elastyczności i gęstości skóry.

 

Laser używany w tym zabiegu wykorzystuje cienkie włókna optyczne o średnicy wynoszącej jedynie 200 i 300 mikronów, co pozwala na spersonalizowanie zabiegu w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, takich jak wiotkość skóry czy nadmiar tkanki tłuszczowej. Co istotne, zabiegi te są określane przez większość pacjentów jako bezbolesne i nie wymagają znieczulenia. Laser działa na powierzchniowe warstwy skóry, wygładzając zmarszczki, a jednocześnie jego elastyczne włókna przenikają głębsze warstwy, przyczyniając się do napinania i ujędrniania skóry oraz redukowania tkanki tłuszczowej. Skutki tych zabiegów co do zasady stają się widoczne nawet po 6 miesiącach, kiedy to  dochodzi do restrukturyzacji tkanki. Dodatkowym atutem jest dostępność tych zabiegów, co pozwala na ich powtarzani

 

cena zabiegu portfel

Cena

od 2 000 zł
czas zabiegu zegar

Czas zabiegu

60 - 70 minut
cena zabiegu portfel

Liczba zabiegów

1
odstep czasowy między zabiegany klepsydra

Odstępy

1 rok
obszar

Obszary

Twarz, policzki, podbródek, powieki dolne, brzuch, pośladki, uda, łydki, ramiona, obszar nad kolanami

Wskazania do wykonania zabiegu?

Zmiany zachodzące w skórze twarzy i ciała polegające na rozciąganiu skóry, wiotkości tkanek, opadaniu grawitacyjnemu i procesy starzenia się to najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia zabiegu.

Zabieg endoliftingu to także zabieg prewencyjny wobec oznak starzenia się tkanek.

Jak wygląda zabieg ENDOLIFT?

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z lekarzem, który dokładnie omówi z Tobą proces zabiegu, możliwe efekty i oczekiwania. Następnie Twoja skóra zostaje dokładnie oczyszczona i przygotowana do procedury.

Zabieg co do zasady przeprowadza się bez znieczulenia, na prośbę pacjenta można użyć znieczulenia miejscowego. Następnie bardzo cienka dioda laserowa wprowadzana jest pod skórę. Możesz odczuwać delikatny dyskomfort, ale ogólnie procedura jest dobrze tolerowana.

Przygotowanie do zabiegu

Wszelkie zalecenia dla pacjenta są przekazywane przez lekarza w czasie wizyty konsultacyjnej. Kilka dni przed zabiegiem nie należy spożywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy np. aspiryny, obniżających krzepliwość krwi.

Konsultacja ma na celu ocenę, czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Wizyta ma na celu również rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z przygotowaniem do zabiegu, jego przebiegiem i zaleceń pozabiegowych.

Ile trwa zabieg?

Wizyta trwa zwykle około 60 minut, w zależności od obszaru. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, co jest całkowicie normalnym objawem i zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach.

Zwykle wystarczy jeden zabieg, nasz specjalista doradzi Ci, ile będzie potrzebnych, aby osiągnąć optymalne efekty.

Przeciwwskazania dla zabiegu?

  • Ciąża
  • Historia chorób nowotworowych
  • Aktywne infekcje bakteryjne lub wirusowe
  • Problemy z krzepnięciem krwi
  • Stosowanie sterydów
  • Choroby serca
  • Cukrzyca
  • Atopowe zapalenie skóry
  • Przyjmowanie leków wpływających na wrażliwość na światło

Cennik

Zabieg Cena
Twarz 5 000 zł
Policzki + owal twarzy + podbródek 4 000 zł 
Podbródek 3 000 zł 
Powieki dolne 2 000 zł 
Brzuch
Pośladki
Uda
Łydki
Ramiona
5 000 zł 
Obszar nad kolanami 3 000 zł